info@superpralnia.pl
17 22 28 041
Sędziszów Młp., ul. Fabryczna 11B (obok Paged Meble)

pralnia Ropczyce

Super pralnia świadczy usługi profesjonalnego czyszczenia dywanów. Posiadamy profesjonalny sprzęt do czyszczenia dywanów jak i tapicerek.


Proces czyszczenia składa się z następujących kroków:

1) Krok pierwszy: trzepanie
W przypadku dywanów odkurzanie, nawet połączone z podnoszeniem runa, nie wystarczy do usunięcia zabrudzeń nierozpuszczalnych. Dywan wymaga wytrzepania, a to jest niemożliwe bez odpowiedniego urządzenia trzepiącego. Dywan układa się na specjalnej rolowanej kratce o wymiarach około 3x4 m, a następnie przesuwa się po nim urządzenie Tersus Badger, wytwarzające ponad 40 000 wibracji na minutę.

Wytrzepany piasek i inne zabrudzenia spadają w oczka kratki. Można trzepać dywan zarówno od strony runa, jak i osnowy.

2) Krok drugi: odkurzanie
Dywan jest odkurzany wirującą szczotką, która w czasie pracy rozczesuje włókna wykładziny i unosi zabrudzenia zbyt ciężkie do ruszenia tradycyjną ssawką.  

3) Krok trzeci: Usunięcie zabrudzeń nierozpuszczalnych
Dywan jest spryskiwany specjalnym środkiem w celu rozpuszczeniu brudu przy użyciu tzw. presprayu.

4) Krok czwarty: szczotkowanie
Działanie mechaniczne jest bardzo ważnym elementem w rozpuszczaniu brudu. Szczotkarka pracuje tak, aby chemia dotarła w sposób równomierny do każdego miejsca na wykładzinie oraz żeby wspomagać oddzielanie brudu od włókna. Tego typu maszyna jest bezpieczna dla wszystkich rodzajów wykładzin i większości dywanów. Urządzenia te nadają się doskonale zarówno do wcierania presprayu, jak i czyszczenia dywanów i wykładzin innymi metodami. Dodatkowym plusem jest wielofunkcyjność maszyny. Po zmianie szczotek na twardsze bez problemu można wyczyść inne powierzchnie podłogowe od płytek ceramicznych po posadzki kamienne.

pralnia Rocpzyce5) Krok piąty: ekstrakcja
Ekstraktor jest niezbędnym urządzeniem do dogłębnego czyszczenia tzw. ekstrakcyjnego. Czyszczenie ekstrakcyjne polega na natrysku detergentu na czyszczoną powierzchnię, a następnie odessaniu go wraz z brudem. Można taką metodą czyścić wykładziny dywanowe, dywany, tapicerki samochodowe, meble tapicerowane, materace, a nawet innego rodzaju dekoracyjne materiały tekstylne, takie jak kotary.
Ekstraktor mówiąc najbardziej obrazowo to urządzenie natryskowo-ssącą.
W zależności od czyszczonej powierzchni stosuje się różne narzędzia, tzw. lance lub ssawki. Do wykładzin i dywanów stosuje się ręczne ssawy o szerokości docho¬dzącej do 36 cm lub specjalne elektryczne głowice czyszczące, wyposażone w wirującą szczotkę. Do tapicerek stosuje się węższą ssawkę, która jednocześnie ma mniejszy wydatek roztworu czyszczącego. W czyszczeniu ekstrakcyjnym pomiędzy natryskiem a odsysaniem detergentu mijają pojedyncze sekundy lub nawet ułamki sekund. Detergenty używane w maszynach ekstrakcyjnych są delikatne.
Czyszczenie ekstrakcyjne, zgodnie z ogólnymi zasadami, składa się z dwóch faz:
Faza I - rozpuszczenie brudu przy użyciu tzw. presprayu
Faza II - wypłukanie rozpuszczonego brudu środkiem do płukania ekstrakcyjnego

6) Krok szósty: suszenie
Po wykonaniu w/w czynności dywan jest zawieszany na specjalnie skonstruowanym wieszaku. Schnięcie dywanu trwa od 12 do 24 godzin. Czas schnięcia dywanu jest uzależniony od stopnia zabrudzenia oraz wysokości włosia (dywany typu Shagy potrzebują ok. 24 godzin).
Z uwagi, na to że dywan podczas czyszczenia nie jest przemoczony - osnowa dywanu po zakończeniu procesu pranie jest suchy, czas schnięcia jest znacznie krótszy. W odróżnieniu od popularnej metody często stosowanej np. w myjniach samochodowych.
Dodatkowo w miejscu przeznaczonym na schnięcie dywanów jest zainstalowany elektryczny osuszacz powietrza, który dodatkowo przyspiesza proces schnięcia.

Po wykonaniu procesu czyszczenia dywan jest zwijany i przekazywany do wydania. Na życzenie klienta stosujemy dodatkowe środki zapachowe.